כיצד נבחר מצבר לרכב / אופנוע
  

מצבר : מצבר לרכב / מצבר לרכב דו גלגלי

איכות המצבר בכלי הרכב השונים לרבות אופנועים, רכבים פרטיים, משאיות ואפילו קלנועית ואופניים חשמליים, חשובה מאוד בכל הקשור לתפקוד המערכות החשמליות הנסמכות על המתח החשמלי הרציף הנוצר ע"י המצבר.
הדגשים העיקריים בבחירת מצבר המשמש בכלי התחבורה השונים היא ההתאמה המלאה לסוג הרכב / כלי התחבורה המשמש אותנו ועוצמת המתח החשמלי לו כלי הרכב שלנו זקוק 
התקנה נכונה ומקצועית של מצבר, יכול למנוע בעיות תחזוקה עתידיות ואחרות וזה נכון גם כשמדובר ברכב פרטי, רכב מסחרי, משאיות, אופנועים, קטנועים וכל כלי רכב אחר המשתמש במצבר כחלק מתפקודו. 

דגשים בבחירת מצבר לרכב

תפקידו של המצבר הוא קריטי בכל רכב מכונית לסוגיה ו/או רכב דו גלגלי. שכן, המצבר אחראי על מערכות החשמל החיוניות בו.
במילים אחרות – בלי מצבר, פשוט אי אפשר לינסוע.
חברות רבות מציעות מצברים לרכב, מצברים לאופנועים, משאיות וכלי תחבורה שונים,

בנוסף ישנן חברות המציעות בנוסף שירותי בדיקה והתקנה עד הבית - משמע התקנה והחלפת מצבר תעשה בבית הלקוח.

דגשים עיקריים בבחירת מצבר
הדגשים העיקריים בבחירת מצבר לרכב הינם ההתאמה מלאה לסוג הרכב ולעוצמת המתח החשמלי לו הוא זקוק ולא פחות חשוב ההתקנה הנכונה של המצבר,
זאת על מנת למנוע בעיות תחזוקה עתידיות זה נכון גם כשמדובר ברכב פרטי, רכב מסחר, משאיות, אופנועים וקטנועים, ואפילו כשמדובר בקולנועית.
בכל מיקרה אם יש לכם ספר ניתן להיעזר במנגנון התאמת מצבר לרכב באתרים שונים העוסקים בכך.
אתרים כאלו מאפשרים למצוא את סוג המצבר המתאים לפי סוג הרכב והדגם שלו, כשהכוונה לרכב כוללת גם אופנועים וקטנועים מכל סוג,
מצבר הוא כאמור חלק קריטי לאופנוע ולמכונית ולכל רכב המתנייע העזרת כוח חשמלי דוגמת קלנועית. בדרך כלל יש להחליפו כל שנתיים עד ארבע שנים. 

ברכישת מצבר מומלץ לרכוש מצבר מחברה מוכרת אשר אליו מצורפת אחריות של שנה לפחות מעבר למחיר חשוב לקנות מצברים לרכב מחברה ידועה כגון מצבר שנפ  ומספק מורשה כגון מסוך רכב או מוסך אופנועים לחליפין ספק מורשה בשירות של מצבר עד הבית. 
יהיה זה מוסך אופנועים מורשה, מוסך רכב מורשה, או ספקים עצמאיים שיש להם אישור מחברות המצברים המוכרות.
כשמדובר על מצבר ומחירו יש לזכור שהמחיר גם תלוי גם בתקופת האחריות של המצבר הנתון תהיה אחריות של 12 חודשים ושל 20 ושל 24 חודשים
ישנן חברות שמספקות דגמים זהים אבל תקופת אחריות שונה ויש לשים לב לכך בזמן הקניה
שאלו את המתקין על תקופת האחריות וההבדל במחיר מול מצבר זהה עם תקופה ארוכה יותר.

התקנת מצבר: לאחר רכישת המצבר, יש להתקינו ברכב בצורה נכונה. חיבורי המצבר צריכים להיות מדויקים, כאשר חיבור לא נכון, אפילו אם בודד, יכול לקצר את משך חייו, לכן יותר ממומלץ להיעזר בחשמלאי רכב מורשה ומנוסה בהתקנתו.

מחירי מצברים: כשמדובר במצברים המשרתים את כלי התחבורה לסוגיהם יהיו אלו מכוניות, אופנועים, קטנועים, משאיות, קלנועיות  ו/או כלי תחבורה אחר
המשתמש במצבר כחלק ממערכותיו השונות, לרבות אופניים חשמליים ואפילו קולנועיות.

יש לזכור שהמצבר הוא חלק אינטגרלי בתפקודו של הרכב ובלעדיו הרכב לא יפעל לכן, - חשוב מאוד לקנות מצבר איכותי מחברה מוכרת ומספק מוכר. 
כשמדובר על מצברים לרכבים השונים מצבר לקלנועית הופך יותר ויותר נדרש שכן הוא משמש פתרון פופולארי לתחבורה ותנועה למבוגרים המוגבלים בתנועתם.

ולסיכום – טיפ משלים אחרון אם במקרה עוד לא רכשתם כבלים למצבר, מומלץ מאוד לעשות זאת בוודאי בימות החורף שכל היתקעות פירושה גשם רוח וקור בזמן שאנו מחכים למתקין המצברים או לגרר, זוג כבלים יכול לסייע רבות בעת היתקעות עם מצבר תקול ואף לפתור את בעיית ההנעה אם מדובר במצבר מרוקן .